Konkurs na najpiękniejszą pisankę

Podobnie, jak w zeszłym, i w tym roku prezydent Mieczysław Kieca ogłosił konkurs na najpiękniejszą pisankę. 3 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej dyplomy i nagrody zostały wręczone autorom prac. Prace zostały ocenione przez jury w składzie: prezydent miasta Mieczysław Kieca, dyrektor MiPBP Ewa Wrożyna-Chałupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Anna Szweda-Piguła i kierownik Referatu Infotechnologii Katarzyna Rokowska-Szyroki.

Komisja dokonała oceny, biorąc pod uwagę trzy kategorie - dzieci do 10 roku życia, młodzież od 11 do 18 roku życia i dorośli oraz kategoria rodzinna/grupowa, czyli praca zbiorowa całych rodzin lub grup. Jednym z kryteriów było przygotowanie pracy, która zawierałaby jeden z miejskich kolorów (szary, czerwony lub granatowy).

Miło nam poinformować, że w kategorii młodzieży od 11 roku życia i dorosłych

II miejsce zajął Mateusz Miełek