Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Wirusoochrona

W Zespole Przedszkolnym Nr 5 została przeprowadzona akcja ,,Wirusoochrona” w 3 grupach przedszkolnych. Łączne działania objęły 72 dzieci. Akcja miała na celu budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk oraz zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Nasze działania zakończyły się obchodami Światowego Dnia Mycia Rąk, gdzie dzieci uczyły się kiedy , jak często i w jaki sposób prawidłowo myć ręce. Cała akcja uzmysłowi nam wszystkim jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w przedszkolu. Z pewnością pozwoli to na ograniczenie zachorowań wśród dzieci oraz przenoszenia wirusów na członków rodzin.